Sezon turysty w Jarosławcu – jak wygląda ?

Jak wygląda lato w Jarosławcu w szczycie sezonu? chętnie odpowiemy

Gdzie nad morzem? To proste do miasteczka które znajduje się w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy kurortami Ustka i Darłowo. Nasz region jest najdalej wysuniętym wybrzeżem oceanu, dlatego o tej porze roku napływają turyści z wielu części kraju. Różne sklepy, restauracje i wiele innych placówek otwartych na tę okazję – miasto tętni życiem. Możesz kupić pamiątki na kolorowych bazarach, skosztować pysznych ryb i rozkoszować się słońcem, to słynna polska szeroka plaża, która rywalizuje z piaskami Dubaju. W zasadzie dużo zabawy: wino, muzyka i śpiew.

Jarosławiec jak i hotele nad morzem są przystosowane do ruchu turystycznego, tzn. mamy informację turystyczną, dobrze zorganizowaną bazę noclegową, komunikację lokalną z Darłowa i Sławna, wiele bankomatów, urzędy pocztowe. W budynku szkoły znajdują się boiska do piłki nożnej i koszykówki, a następnie otwierana jest szkoła wodna, w której pod okiem instruktora można uczyć się sportów wodnych. Wiele atrakcji czeka na Ciebie wszędzie: Lustrzany Labirynt, Muzeum Bursztynu, Latarnia Morska, Papugarnia, Motylarnia, Park Linowy Ju-huu, Aquapark, Szlak Dużych Ryb, Pokoje wędkarskie, Stajnie Horizon, Przejażdżka kawą Chau, Mini Golf. Możesz wybrać się w rejs lokalną łodzią i strzelać kulkami do paintballa w dżungli. Dostępna jest ogólnodostępna wypożyczalnia sprzętu, można wypożyczyć: sprzęt wodny, rowery, skutery elektryczne i inne. Dodatkową atrakcją są dwa jeziora: Wicko i Kopań, gdzie można łowić ryby i uprawiać sporty wodne.

Nie zapomnij o wydarzeniach odbywających się w tym czasie: Międzynarodowy Wyścig Plażowy, Kino Siedzenia, Festiwal Kolorów, Budynek Zamku z Piasku na Plaży, Mistrzostwa w windsurfingu Ratuj Polskę i Surfingu, Salon Wakacyjny, Zawody Kolarskie, Puchar Polski na Północnym Zwiedzaniu , a także wszelkiego rodzaju koncerty i teatry.

 Jadąc wzdłuż plaży można zobaczyć ciekawe miejsca do odwiedzenia takie jak: port rybacki, stalową wieżyczkę „Jarosławiecki buczek”, klify oraz szlak Jarosławiec. Dla  szukających wrażeń architektonicznych jest też coś wyjątkowego: neoromański kościół w Rusinowie, willa i brama w Zaleskich, późnogotycki kościół w Łącku.