Rozstępy w ciąży.

Zamiast się rozkoszować swoim błogosławionym stanem, to zawsze znajdziemy sobie pretekst do zmartwień. W tym przypadku niezaprzeczalnie prym wiodą rozstępy.

Za to wszystko możemy winić oporne na rozciąganie włókna kolagenowe. Kortyzol sprawia, że są one słabsze i mniej elastyczne, dlatego też ulegają zerwaniu. Fibroblasty nie są w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny.  I  to właśnie przez to tworzy się ta niechciana i nielubiana  przez nas siatka blizn.  Zaczyna się niepozornie od delikatnego uczucia swędzenia skóry w II trymestrze, ale kiedy już je zauważymy to nie ma ratunku. Niedostosowana aż do takiego tempa wzrostu skóra pęka i pojawiają się na niej zagłębione pasma o nierównych brzegach. Zostaną z nami na zawsze jako pamiątka słodkiego ciężaru, który w sobie nosiłyście. Dlatego należy pamiętać o odpoczynku – wypad do SPA nad Bałtykiem lub może z mężem wyjść na pobyt spa dla dwojga.

Musicie zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze macie wpływ na to, że się pojawiają. Tutaj najlepiej zrobić rodzinne śledztwo i jeszcze zanim dotrzecie do II trymestru, to już będziecie wiedziały kto z rodziny przekazał wam genetyczną skłonność do pojawiania się rozstępów. Oczywiście ta burza hormonów, która to się toczy w waszym ciele też ma ogromny wpływ na całą sytuację. Na pocieszenie warto dodać, że ponad połowa szczęśliwych matek,  oprócz słodkiego maleństwa dostała jeszcze siatkę popękanej skóry. To tak naprawdę jest bardzo niewygórowana, cena którą płacimy za rozkoszowanie się macierzyństwem. Macierzyństwo to cudowny czas, dzieci są radosne i żyją beztroskim życiem. Spędzajmy z nimi jak najwięcej czasu bo tak szybko dorastają. Zbierajmy je na wycieczki, Aquapark, muzea i na wakacje rodzinne nad morzem.

Nie do końca jesteśmy w tej walce na z góry przegranej pozycji. Jeżeli wasza skóra już w okresie dojrzewania miała problem z elastycznością i już wtedy pojawiły się  pierwsze pęknięcia to warto do tego szczególnego okresu ciąży się odpowiednio przygotować.

Niestety najważniejsze to trzymanie odpowiedniej masy ciała. Z przykrością trzeba przyznać, że nasze maleństwo wcale nie potrzebuje zjadać codziennie litra lodów i całej tabliczki czekolady. A tu jeszcze chrupiące ciasteczka nas kuszą. Nie idźcie tą drogą. Pyszności  tak, zwłaszcza jeżeli musimy tak bardzo jakby zależało od tego nasze życie. Ale tutaj rozchodzi się o ilość. Umiar i odpowiednio zbilansowana dieta moje drogie jest jedynym kluczem do sukcesu. Dieta bardzo ważna rzecz, należy jej pilnować nawet w trakcie urlopu dlatego wybierajmy hotele all inclusive polska.

A tak naprawdę możemy wzmacniać naszą skórę zanim nasze maleństwo zacznie się rozpychać. Odpowiednia pielęgnacja ma tutaj ogromne znaczenie i powinniśmy ją wprowadzić już od samego początku ciąży. Obecnie na rynku jest szeroka gama produktów do pielęgnacji skóry dla przyszłych mam. Pamiętajcie o wykonywaniu regularnie peelingu, który to złuszczając martwy naskórek poprawia absorbcję składników odżywczych . Poprawia też  ukrwienie skóry i sprawia, że staje się lepiej odżywiona i natleniona co wymiernie wspomaga jej elastyczność.

Możemy też oddać się w ręce specjalisty, który to dobierze dla nas odpowiedni do naszego stanu masaż lub też kompletny, profesjonalny zabieg na ciało. Dobre gabinety kosmetyczne i Spa mają oferty  kierowane do przyszłych mam. Są to też zabiegi polecane mamom karmiącym. W takim miejscu możecie też poprosić o pomoc w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych. Oprócz spa nalezy odpoczywać w strefa wellness.

Kiedy już zostaniemy szczęśliwymi mamami to możemy powierzyć  walkę ze swoimi rozstępami nowoczesnej medycynie estetycznej. W chwili obecnej możemy przebierać w ofertach i sposobach walki z nimi. Za najbardziej skuteczny uważa się laser frakcyjny. Wiązki lasera o dużej mocy sprawiają, że fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe i elastynowe.  Tutaj należy się nastawić na całą serię zabiegów,  aby efekty były zadowalające. Inne metody to radiofrekwencja mikroigłowa, ultradźwięki czy też mezoterapia. Wszystkie one wymagają kilku zabiegów, a efekty nie zawsze są zadowalające, a pamiętajcie to nasze blizny piszą historię naszego życia. Najważniejszą rzeczą jest fakt, że właśnie wasze ciało dokonało cudu i dało nowe życie. A jeśli chcemy poprawić swoje wyniki zdrowotne zapiszmy się na turnusy rehabilitacyjne nad morzem.

Moje drogie jeżeli nie macie czasu na takie eksperymenty, to branża modowa też jest tutaj

 wyjątkowo przychylna na wasze problemy. No niestety magicznie ich nie zlikwiduje, ale potrafi skutecznie i ponętnie je zatuszować.