Podłoga interaktywna – zabawa, rehabilitacja i edukacja w jednym

Na rynku obecnie dostępna jest cała gama zabawek edukacyjnych – dzieci dzięki nim mogą uczyć się czytać, pisać, liczyć, rozpoznawać kolory, zwierzęta, owoce i warzywa oraz mnóstwo innych rzeczy. Obecnie zabawki, które potrafią jedynie robić hałas i nie wnoszą nic w rozwój dziecka, są na straconej pozycji i są skazane na porażkę na konkurencyjnym rynku zabawek. Są jednak takie zabawki, które wyróżniają się szczególnie na tle innych – wnoszą one bowiem ogromny wkład w rehabilitację chorych dzieci. Jedną z takich zabawek jest Dywan Interaktywny, który każdy rodzinny hotel nad morzem posiada.

Zacznijmy od funkcji edukacyjnych, które pozytywnie wpłyną na każde dziecko, zarówno zdrowe, jak i te wymagające rehabilitacji. Dywan Interaktywny ćwiczy sprawność fizyczną, zwinność, i szybkość – przede wszystkim zmusza dziecko do ruchu, przez co również przeciwdziała otyłości u dzieci, jak i zmusza je do oderwania wzroku od telefonu komórkowego czy tabletu. Na Magicznym Dywanie często bawi się więcej niż jedno dziecko, przez co uczy dzieci wzajemnej współpracy i pomaga integrować się z innymi dziećmi, a także – jeśli konkretna zabawa wymaga zaangażowania tylko jednej osoby – dzielenia się z innymi i cierpliwości, gdy czeka ono na swoją kolej. Zabawka uczy także inteligencji emocjonalnej poprzez system nagradzania – za dobrze wykonane zadanie dziecko zostaje nagrodzone brawami lub uśmiechniętą buźką. Motywuje to dziecko do dalszej pracy, a także uczy, że za dobre zachowanie należy nagradzać.

Magiczny Dywan sprawdza się szczególnie u dzieci wymagających rehabilitacji i znajduje swoje zastosowanie w terapiach u dzieci potrzebujących specjalnych zajęć. Dywan ten wspomaga leczenie zaburzeń funkcji rozwojowych i intelektualnych poprzez stymulację wzroku i słuchu. Dywan stosuje się w rehabilitacji neurologicznej u dzieci, gdyż poprzez percepcję pobudza funkcjonowanie układu nerwowego i zmusza ośrodki w mózgu do pracy.

Główną zaletą dla dzieci jest jednak to, że mogą się one na Magicznym Dywanie świetnie bawić. Dywan Interaktywny to bogactwo kolorów, któremu towarzyszą różne ciekawe dźwięki, a dzieci wybierać mogą pośród wielu gier edukacyjnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowane są proste gry nie wymagające od dziecka specjalnych umiejętności intelektualnych, natomiast starsze dzieci korzystać mogą z bardziej zaawansowanych gier strategicznych, gdzie ich zmagania są odpowiednio punktowane.

Hotel nad morzem dla rodzin z dziećmi powinien dbać o to, by dzieci mogły w nim się nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć i rozwijać. Wybierając turnusy rehabilitacyjne nad morzem trzeba mieć pewność, że czas spędzony w hotelu przyniesie zamierzone efekty, a dziecko wyniesie z niego masę cudownych wspomnień. Odwiedzają hotel dla rodzin z dziećmi nad morzem koniecznie wybierzcie taki, który ma możliwość skorzystania z tego niezwykle rozwijającego urządzenia.