Aquapark – co zabrać?

Co zabrać ze sobą do Aquaparku? Od dawna wiemy, że baseny świetnie wpływają na cały nasz organizm! Nie tylko wzmacnia nasze mięśnie i płuca, ale także wyszczupla nasze ciało. Zaleca się, aby każdy ćwiczył w wodzie! Co więc warto zabrać na basen? Co muszę włożyć do torby/plecaka?

1. Najważniejsza jest nasz strój : dopasowana do Twoich potrzeb i preferencji. Chociaż, jeśli stawiamy na aktywny trening, kobietom polecam wygodny jednoczęściowy strój kąpielowy, a panom wygodny jednoczęściowy strój kąpielowy – kąpielówki męskie. Najważniejsze, że ubieramy się dobrze, prosto i praktycznie. Jeśli zdecydowałeś się na strój kąpielowy, zwróć uwagę na materiał. W końcu jakość jest ważna, prawda? Materiał powinien być elastyczny, aby idealnie dopasowywał się do naszego ciała. Ważne jest, aby materiał miał wystarczającą odporność na chlor który jest wykorzystywany do wody w hotelach z basenami nad morzem.

2. Wymienne buty-klapki : Wybór odpowiednich kapci odgrywa bardzo ważną rolę na basenie. Jeśli zależy nam na utrzymaniu odpowiedniej higieny, czy to w szatni, czy pod prysznicem, musimy je umieścić w naszych torbach lub plecakach. Japonki wykluczają również poślizg na gładkich powierzchniach. Kapcie powinny być bardzo lekkie i posiadać rowki na podeszwach – tak, aby zapewnić nam odpowiednią przyczepność.

3. Kapelusz: Właściwy wybór czapki może zapobiegać szkodliwemu chlorowi dla włosów i skóry oraz chronić włosy przed zamoczeniem. Szczególnie polecam kobietom z długimi włosami. Czapka wykonana jest z różnych materiałów: np. silikonu, lateksu poliestrowego itp. Wybierając czapkę – każdy powinien wybierać według swoich potrzeb

4. Ręczniki: Najlepiej sprawdzają się duże, szybkoschnące ręczniki z mikrofibry (jest bardzo lekkie i nie obciąża naszych toreb) ważne są również plastikowe torby lub worki na mokre rzeczy. Bo jak to wyjść z hotelu z Aquaparkiem suchym!

5. Akcesoria do pływania nie są potrzebne, ale urozmaicają nasz czas pływania i pływania: najczęściej spotykane to: okulary pływackie poprawiające komfort pływania. Szczególnie polecany dla osób wrażliwych. Okulary mogą zapobiegać podrażnieniom. Wybierając okulary pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru. Odpowiednio dociśnięte do twarzy okulary sprawią, że nasze pływanie będzie przyjemne i komfortowe. Swimboard: wybierany najczęściej przez osoby rozpoczynające przygodę z wodą – lub dla osób, które lubią czuć się „pewne siebie” – jednocześnie czując się komfortowo. Clips-Clipy są idealne dla osób, które nie lubią wody wnikającej do nosa

6. Kosmetyczka: najważniejszy jest żel pod prysznic – po wyjściu z basenu koniecznie umyj go dokładnie, aby spłukać resztki chloru

7. Jedzenie/woda- wybierz basen z all inclusive by nie martwić się że będziesz glodować. Ważne jest, aby po wyjściu z basenu uzupełnić płyny i przekąski. Każdy mógł słyszeć, że woda zabierze nam wszystko. Gdy wyszliśmy z basenu, od razu poczuliśmy głód. Wrzućmy więc do naszej torebki tabliczki czekolady, czekoladę, jabłka lub banany. Pamiętaj, tak intensywny trening na basenie pomoże nam spalić nawet 500 kalorii.