Aqua Aerobik – odchudzamy!

Aqua Aerobik – „W zdrowym ciele ,zdrowy duch „ Aktywność dla każdego kto odwiedza hotel z Aquaparkiem nad morzem !

Aqua aerobik został zapoczątkowany pod koniec lat 80. W XX wieku był bardzo popularny do dziś. Nic dziwnego – bo ten sport nie wymaga od nas większego wysiłku fizycznego dla każdego.

Aqua Aerobik – dla kogo ?

Cóż, drodzy wszyscy. Dla kobiet, które chcą nie tylko schudnąć, ale także mieć smukłą sylwetkę. Dla mężczyzn, którym praca fizyczna kojarzy się z ciężką pracą i brakiem woli. U kobiet w ciąży kręgosłup jest pod presją. Dla młodzieży – poprawa postawy i wzmocnienie stawów. Dla osób niepełnosprawnych – bo wszystkie sporty uprawiane są w wodzie – woda sprawia, że ​​nasze ciała są lekkie, a stawy nie są obciążone. Najważniejsze jest to, że ćwiczenia Aqua aerobic w Aquaparku nie wymagają specjalnych umiejętności pływackich, ponieważ podczas ćwiczeń zawsze mamy kontakt z podłożem.

Aqua Aerobik – zalety

Ćwiczenia aqua aerobiku to ćwiczenia skierowane do „leniwych”, którzy nie lubią pracy fizycznej. Podczas zajęć uwalniamy endorfiny, które każdego dnia mają ogromny wpływ na poprawę naszego zdrowia. Wzmocniliśmy także koordynację ruchową. Pamiętajmy też, że ruch w wodzie jest łatwiejszy i przyjemniejszy niż ruch na lądzie. Podczas poruszania się w wodzie nasze tempo spalania wynosi około 400-500 kcal / h.

Aqua Aerobik – jak urozmaicić zajęcia?

Musimy pamiętać, że oprócz prawidłowego doboru ćwiczeń ważne są również następujące czynniki: właściwy dobór muzyki (na początku musimy skupić się na rozgrzewce: rozgrzaniu całego ciała). Następnie wybierz muzykę zgodnie z tematyką kursu i na koniec zrelaksuj się. Zajęcia w hotelu nad morzem z aquaparkiem można również zmieniać za pomocą różnego sprzętu rehabilitacyjnego: na przykład (pianka tz „makaron”, hantle piankowe, deski do pływania, pasy wypornościowe itp.).

Aqua Aerobik – efekty

Musimy pamiętać, że ćwiczenia w wodzie przyspieszą metabolizm. Poprawia nasze zdrowie i modeluje sylwetkę, jest formą rehabilitacji, która może odprężyć, zlikwidować stres i zmiękczyć organizm. Ciekawostka: czy znasz wagę osoby, na przykład 70 kg do 6 kg w wodzie!

Aqua Aerobik –  co ze sobą zabrać na zajęcia  ?

Po pierwsze :dużo pozytywnej energii i chęci ! Oczywiście najważniejszy jest odpowiednio dobrany strój kąpielowy , klapki , ręcznik, butelka wody (ważne jest uzupełnianie płynów ). Wybierz hotel z basenem zewnętrznym, by skorzystać od razu z opalenizny. Zasady obowiązujące na zajęciach to : ĆWICZYMY ! ĆWICZYMY ! DOBRZE SIĘ BAWIMY ! ĆWICZYMY ! I UŚMIECHAMY SIĘ .