Aqua Aerobik a odchudzanie

„W zdrowym ciele ,zdrowy duch „ Aktywność dla każdego !

Aqua Aerobik został wprowadzony pod koniec lat 80 . XX wieku i cieszy się dużą popularnością aż do dnia dzisiejszego . Nic dziwnego – gdyż to sport dla wszystkich osób spędzających czas w hotelu z aquaparkiem nad morzem bałtyckim, który nie wymaga od nas większego wysiłku fizycznego .

Aqua Aerobik – dla kogo ?

Otóż moi drodzy – DLA WSZYSTKICH. Dla Pań, które nie tylko chcąc zrzucić zbędne kilogramy ale też wysmuklić swoją sylwetkę  . Dla Panów, którym wysiłek fizyczny kojarzy się głównie z ciężką pracą i brakiem chęci . Dla kobiet w ciąży gdzie narażone są na obciążenie kręgosłupa. Dla młodzieży – poprawia postawę i wzmacnia stawy . Dla Niepełnosprawnych z ograniczonym ruchem –ponieważ wszystkie ćwiczenia są wykonywane w wodzie na aquaparku. Woda sprawia , że nasze ciało jest lekkie i stawy nie są obciążone- jest to doskonała rehabilitacja nad morzem z basenem. Co najważniejsze Aqua Aerobik nie wymaga specjalnych zdolności pływania , gdyż wykonując ćwiczenia cały czas mamy styczność z podłożem .

Aqua Aerobik – zalety .

Aqua Aerobik to sport dla „leniwych” , którzy nie lubią wysiłku fizycznego. Podczas zajęć  uwalniamy swoje endorfiny co ma duży wpływ na poprawę samopoczucia każdego dnia . Wzmacniamy też swoją koordynację ruchową . Pamiętajmy również , że ćwiczenia w wodzie są dużo lżejsze i przyjemniejsze niż na lądzie . Ćwicząc w wodzie spalamy około 400- 500 kcal/h.

Aqua Aerobik – jak urozmaicić zajęcia?

Musimy pamiętać , że poza odpowiednio dobranymi ćwiczeniami ważne są następujące czynniki : Odpowiednio dobrana muzyka ( na początek musimy skupić się na rozgrzewce: rozgrzewająca całe ciało ) . Następnie muzyka dobrana pod tematykę zajęć i na sam koniec rozluźnienie. Super zabawa gdy wyjeżdżamy na weekend nad morzem. Zajęcia w wodzie można również urozmaicić o rożne sprzęty rehabilitacyjne : takie jak ( pianki tz”makarony”, hantle piankowe, deski do pływania, pasy wypornościowe itp.) .

Aqua Aerobik – efekty .

Musimy pamiętać , że ruch w wodzie wpływa na przyspieszenie przemiany materii . Poprawia nasze samopoczucie , modeluje sylwetkę , jest formą rehabilitacji , odprężają , likwidują napięcie stresu, sprawiają ,że nasze ciało jest gibkie. Po takich intensywnych ćwiczeniach warto wygrzać się w spa nad morzem lub odprężyć w Strefa Wellness. Ciekawostka : Czy wiesz, że osoba która waży np. 70 kg -w wodzie jej waga sięga do około 6 kg !

Aqua Aerobik –  co ze sobą zabrać na zajęcia  ?

Po pierwsze :dużo pozytywnej energii i chęci ! Oczywiście najważniejszy jest odpowiednio dobrany strój kąpielowy , klapki , ręcznik, butelka wody (ważne jest uzupełnianie płynów ). Zasady obowiązujące na zajęciach to : ĆWICZYMY ! ĆWICZYMY ! DOBRZE SIĘ BAWIMY ! ĆWICZYMY ! I UŚMIECHAMY SIĘ .