Rezerwacja bezzwrotna

Hotele nad morzem oraz inne obiekty noclegowe oferują swoim klientom dokonanie rezerwacji. Jest kilka możliwości założenia rezerwacji o różnych warunkach i możliwościach uczestnictwa. W owych warunkach zawarte są istotne informację dotyczące pobytu, regulaminu hoteli nad morzem oraz warunki anulacji lub rezygnacji z pobytu.

Jest kilka możliwości zawarcia rezerwacji: rezerwacja bezzwrotną, rezerwacja z możliwością zmiany terminu oraz rezerwację którą możemy odwołać np. 72h przed przyjazdem, bez żadnych kosztów.

Większość gości w dzisiejszych czasach wybierając się na wakacje nad morzem decyduje się na zakup oferty bezzwrotnej, ponieważ zawsze jest bardziej atrakcyjna cenowo niż pozostałe oferty. Jednak jako klienci musimy liczyć się, że zawsze coś jest za coś.

W  przypadku dokonania rezerwacji bezzwrotnej, gdy  wpłacimy pieniądze za cały pobyt, ale niestety z różnych przyczyn nie możemy przyjechać na pobyt w wykupionym przez nas terminie,  nie otrzymamy z powrotem przekazanej już sumy. W przypadku nie pojawienia się gościa w obiekcie hotel nad morzem prawo obciążyć gościa całą suma za pobyt. Hotel nad morzem nie musi zgadzać się na zmianę terminu pobytu, ponieważ klient wykupił tańsza opcję – ofertę bezzwrotną. Każda zmiana terminu jest tylko dobrą wolą obiektu, zazwyczaj za zmianę owego terminu naliczana jest opłata manipulacyjna, którą klient musi ponieść. Przed wykupieniem takiej oferty, jeżeli pobyt jest odległy należy dokładnie zastanowić się, czy na pewno jest to dla nas najlepsza opcja pobytu.   Rezerwacja bezzwrotna będzie najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy mamy praktycznie całkowitą pewność, że będziemy chcieli skorzystać z danej oferty w wyznaczonym terminie i na pewno będziemy mogli z niej skorzystać.

Rezerwacja bezzwrotna – zapłacimy za nią mniej!!!

Rezerwacja bezzwrotna ma też swoje plusy. Najczęściej obiekty oferujące rezerwację z opcją bezzwrotną oferują niższe ceny dla klientów, którzy są zdecydowani na konkretny termin i wybierają rezerwację bezzwrotną. Różnica cenowa może wynosić wtedy nawet kilkadziesiąt złotych na jednym noclegu! Ryzyko, że nie pojedziemy, jest niewielkie, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na zwiedzenie atrakcji danego rejonu.

Zatem jeśli jesteśmy prawie pewni co do konkretnego terminu wczasów nad morzem, warto wybrać rezerwację bezzwrotną. W przeciwnym przypadku warto poszukać oferty z możliwością odzyskania pieniędzy przy odwołaniu rezerwacji